środa, 4 maja 2011

Gyaru, krótki przewodnik z poradami dla początkujących

czyli FAQ
na początku chciałam napisać, że są to moje własne, prywatne przemyślenia i problemy, jakie sama miałam na początku. może się Wam to przyda, może nie. może widzicie jakieś błędy i chcecie mnie poprawić, jestem otwarta na wszelką krytykę, pytania, podpowiedzi i wszystko wszystkooo co przyjdzie Wam do głowy ;D1. Gyaru? Co to?

no cóż, skoro tu trafiłaś/eś, to chyba wiesz, bo pewnie nas szukałaś/eś ;) Gyaru to przede wszystkim modna dziewczyna. Podążasz za trendami, kochasz modę i lubisz się nią bawić? To coś dla Ciebie!

2. Czy każda dziewczyna może zostać gyaru?

Niestety, ale nie. To nie jest styl dla leniwych ;3 aby być gyaru, trzeba być wytrwałym i przede wszystkim być na bieżąco. Dlatego jeśli nie umiesz wstać godziny wcześniej po to, żeby zrobić sobie makijaż czy ułożyć włosy – zrezygnuj. Poza tym gyaru, to głównie moda. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wymianę garderoby co sezon, lub dokupować każdy najbardziej trendy ciuch, postaw na dodatki! Zrób listę must have’ów. Znajdziesz je zawsze w każdym gyaru magazine (sprawdzaj KAŻDY numer! Nie przeglądaj magazynów raz na pół roku! To nie o to chodzi!). Postaraj się je zdobyć i wykorzystaj to, co już masz! Bądź kreatywna!

3. Czy jest jakaś granica wiekowa dla gyaru?

Nie powiedziałybyśmy. Chociaż raczej musisz być w wieku przynajmniej nastoletnim żeby o owy „status” gyaru się starać ;) powyżej mniej więcej 25 roku życia zostajesz oneegyaru (oneesan gyaru) czyli starsza siostra gyaru.

4. Czy muszę być opalona aby być gyaru?

To jest stereotyp (tak jak i ten, że gyaru musi być blond…). Kiedyś owszem, gyaru były tylko i wyłącznie mocno opalone, a ich włosy tlenione praktycznie na biało. Teraz istnieje tyle różnych odmian gyaru, że nie musisz się tym martwić. Decyzja o opalaniu należy tylko do Ciebie!

5. Obecnie jakie style gyaru wciąż egzystują?

hm, w sumie gyaru jak wiadomo samo w sobie jest stylem. Ale oczywiście możemy go podzielić na (bardzo OGÓLNIE!):

- Hime

- amekaji (american casual)

- agejo

- bgyaru

- oneegyaru

Tak jak napisałam powyżej, to naprawdę BARDZO ogólne ujęcie gyaru… Tu chodzi o łączenie stylów, dodawanie czegoś od siebie. Na początku najlepiej jest spojrzeć na siebie naprawdę SUBIEKTYWNIE. Zazwyczaj z gotyckiej dziewczyny zakochanej w czerni i gorsetach nie zrobi się blond księżniczka otoczona kwiatuszkami i motylkami (nie mówię jednak, że to niemożliwe ;3 ). Sama dobrze wiesz co lubisz i w czym czujesz się najlepiej! Więc jeśli wiesz, że chcesz zostać gyaru, a jednocześnie kochasz np. rockowy styl, to super! Połącz to! Ale to dopiero kiedy już się nauczysz jak to zrobić w stylu gyaru. Pierwszym krokiem jest naszym zdaniem wybranie dobrego wzorca. Może to być np. modelka lub kilka modelek gyaru, które Twoim zdaniem najlepiej pasują do Ciebie. Kopiuj je! Zobacz jak one łączą ubrania i dobierają dodatki. Podejrzyj ich makijaż i fryzury i staraj się naśladować. Później na pewno wypracujesz własny styl (^^) ! UWAGA: pamiętaj o swoich realnych warunkach! Dobieraj ubrania także biorąc pod uwagę swoją figurę, karnację itd.

6. Circle lenses, kupować czy nie?

Zauważyłam, że większość gaijin gyaru podaje je jako must have. No cóż, dla mnie osobiście są bardzo ważnym ‘akcentem’, jednakże przecież nie wszystkie japońskie gyaru je noszą. Tu wybór należy do Ciebie. Fajnie by jednak było, gdybyś chociaż raz mogła je kupić i zobaczyć jak się w nich czujesz i co równie ważne, jak wyglądasz  polecam sklep z naszych linków!

7. Jestem początkująca i nie wiem jeszcze czy to styl dla mnie, a nie chcę wydawać pieniędzy na darmo…

No cóż, to jest szczerze mówiąc ciężka kwestia. Jeśli tak właśnie myślisz, to w sumie nie pozostaje Ci nic innego jak wertować magazyny z modą gyaru (ale te najnowsze!) i znaleźć coś dla siebie. Jeśli masz koleżanki gyaru, poproś je o radę w czym może być Ci dobrze albo czy mogłabyś przymierzyć coś z ich „gyaru” ubrań. Niestety, często bycie gyaru wiąże się z porzuceniem poprzedniego stylu lub jego naprawdę poważną modyfikacją. Są oczywiście różne odmiany gyaru, ale przecież są podstawowe rzeczy, które czynią gyaru właśnie… gyaru! Chodź po sklepach, przymierzaj, zobacz co Ci pasuje i w czym najlepiej się odnajdujesz. Zobacz jaki magazyn najbardziej Ci odpowiada i znajdź sobie kilka inspiracji, które na początku możesz naśladować. Twój ewoluuje dopiero po pewnym czasie, więc na początku naprawdę dobrze jest naśladować swoich idoli Ostatnie wskazówki?

* bądź pewna siebie!

* bądź zawsze na czasie z magazynami!

* ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ĆWICZ! Perfekcyjny makijaż, fryzura i coordinate nie zrobi się sam!

* bądź wytrwała i cierpliwa, z czasem wszystko będzie wychodzić Ci lepiej!

* nie przejmuj się jeśli nie jesteś milionerką ;3 nie ważne gdzie kupujesz ciuchy, ważne aby były w duchu gyaru!

* styl gyaru wymaga też często farbowania/rozjaśniania włosów. Nie musisz chodzić z tym do fryzjera co miesiąc! Jeśli farbujesz włosy jednolicie, poproś mamę, koleżankę lub sama rób odrosty kupując farbę! Być może masz kogoś, kto umie też fajnie farbować włosy i zna się na tym? ;3

* nie bój się krytyki, jeśli pochodzi od przyjaciół, to najczęściej jest to krytyka konstruktywna! Może naprawdę robisz coś niekoniecznie w 100% dobrze i warto by było to poprawić?

* nie bój się pytać i prosić o radę! Lepiej zapytać niż wyglądać potem jak narzeczona Frankensteina ;D

 
 

Miru

1 komentarz:

  1. jej - chciałabym zostać gyaru. Moja uroda też jest bardziej w stylu gyaru - mam włoski (dokładnie chodzi mi o skręt) jak gyaru pośrodku. Kolorek niestety inny bo ciepły brąz, ale myślę, że farbowanie nie będzie koniecznością. Jednak do makijażu nie jestem w stanie jak na razie się przekonać. Jeszcze nie umiem go dobrze wykonywać.

    OdpowiedzUsuń